Chovná stanice holandských ovčáků a
bílých švýcarských ovčáků
LUCKY BUNCH v Nahém Újezdci

 

Aktuality

Všechna štěňátka již odešla do nových domovů !

Dnes v neděli 17. července jsme se rozloučili s posledním štěnětem našeho vrhu "A"  bílých švýcar- ských ovčáků. Pejsek Acroy odjel do svého nového domova v Hanově u Lestkova do rodiny s třemi dětmi, určitě mu nebude smutno, to spíš nám, byl to náš mazlíček a bude nám chybět.
Tak štěňátka, vše nejlepší do nového života !


Tak zase nastal čas loučení !

Postupně nás naše štěňátka BŠO opouštějí a odcházejí do svých nových domovů. První nás opustila Arianka, která našla nové páníčky až na Slovensku, po ní odcestovala Aussie do Draženě u Manětína, v tomto týdnu pak odjela Aileen do Prahy a nakonec Anelis do Plané u Mariánských Lázní.
Nebude to však dlouho trvat a budou následovat ostatní a naše velká "psí" zahrada bude opět patřit jen mámě Acioně a našim holanďákům, Abině a Asanovi.
Tak ať se všem v nových domovech líbí a nám ať se přestane brzo stýskat.


Národní výstava psů v Klatovech v r. 2011

V sobotu 4.6.2011 jsme se s našimi holanďáky zúčastnili národní výstavy psů v Klato- vech. Fenka BŠO Aciona Ceana s ohledem na mateřské povinnosti zůstala tentokrát doma.
Naše výprava si vedla velmi úspěšně, fenka Abéché Holland Rhoderick Sodar získala ve třídě vítězů od rozhodčího Karla Hořáka všechna ocenění, tedy V1, CAC, národní vítěz, BOB.
Neméně úspěšně si vedl i náš pejsek, odchovanec Asan Hollandse Lucky Bunch, který po náročné přípravě získal v otevřené třídě psů rovněž vynikající ocenění V1, CAC a národní vítěz.

Gratulujeme pejskům a děkujeme za výbornou reprezentaci !V úterý dne 31.5.2011 byla štěňata tetována do pravého ucha v souladu s povinností, danou klubem BŠO.


Ve čtvrtek 26.5.2011 dosáhla štěňata BŠO věku 6 týdnů, byla načipována a očkována 1. vakcínou proti psince a parvoviróze. V pondělí 30.5.2011 pak byla štěňata znovu odčervena tabletkami FENBION.22.5.2011 - do záložky ŠTĚŇATA byly přidány nové fotky


Štěňátka ve stáří 3 týdny !


Ve čtvrtek  5. května oslavila štěňátka BŠO 3 týdny po narození. Mají se čile k světu, dobře jedí a postupně přibývají na váze. Již se jim otevřela očka, takže mohou pozorovat svět, okolí, svou mámu Acionu, nás jako pečovatele, co jim nosí takové dobroty k jídlu. Štěňata již začínají jíst z misky, takže k mateřskému mléku dostanou občas i něco dobrého v misce a moc jim to chutná. Pokud vydrží počasí, budou se stěhovat ven do kotce, který je pro ně připraven, zatím přebývají u nás doma, mají svůj klidný kout v předsíni rodinného domku, kterou jsme jim zatím, než trochu odrostou, přepustili do společného užívání s mámou Acionou Ceanou. V polovině května se přijedou podívat první zájemci o štěňátka, takže za 5 týdnů začnou již první loučení štěňat s domovem, mámou a sourozenci !

Štěňata u jídla
Máme štěňátka !

Ve čtvrtek 14.4.2011 se naší fence Acioně Ceaně narodilo celkem 10 štěňátek, 4 pejsci a 6 fenek, porodní váhy se pohybovaly v rozmezí od 270 g do 520 g. Tak ať dobře prospívají !

Již nyní bereme záznamy na odběr štěňat !

Zájemci si již teď mohou sjednat termín prohlídky a datum odběru, odběr možný od 15.6.2011 !

Cia a štěňata


Březost potvrzena !

V pátek dne 11.3.2011 jsme byli s Acionou Ceanou ve veterinární ordinaci v Tachově na sonografickém vyšetření, které potvrdilo, že naše fenka BŠO je březí a koncem měsíce dubna, v týdnu před velikonočními svátky, můžeme očekávat bílou nadílku !
Všichni, kdo byste měli zájem o štěňátka bílých švýcarských ovčáků neváhejte a již nyní se s námi kontaktujte za účelem záznamu budoucího odběru štěněte.
Předpokládáme podle závěru vyšetření narození 9 štěňat !Krytí naší fenky BŠO Aciony Ceany !

V neděli dne 13.2.2011 jsme byli v Dobřichovicích u Prahy za účelem krytí naší fenky bílého švýcarské- ho ovčáka Aciony Ceany. Na doporučení hlavní poradkyně chovu BŠO paní Věry Peckové jsme se nakonec rozhodli pro dlouhosrstého psa ch. Elvise Taiena. Pejsek se nám moc líbíl, měl již zkušenosti a rovněž jeho majitelka Marta Roznerová, která vše řešila  naprosto profesionálním způsobem. I přes některé obtíže (naše fenka byla nakrývána poprvé a moc se jí to zpočátku nezamlouvalo) se nakonec vše podařilo a teď nezbývá, než čekat na výsledek našeho nedělního snažení. Snad se vše vydaří a velikonoční svátky oslavíme zároveň i s příchodem nových štěňátek BŠO na svět. Držte nám palce !
Informace o krycím psu :     
jméno: ELVIS, chovatelská stanice: TAIEN, datum narození: 16. 10. 2003
rtg DKK: 0/0,  rtg DKL: 0/0,  MDR: +/+
bonitace:  16. 4. 2005 - CHOVNÝ, dlouhosrstý, 65 cm,  bon. kód: IIa/CH1,W3/I
otec: Mateo von Restinga, DS, HD A 0/0,  matka: Beky Fillův Dvůr,  KS, HD A 0/0  
zkoušky: ZOP, ZZO,  tituly: Šampion ČR, Klubový šampion
výstavy  ČR:  2x  BOB,  Nejlelpší dlouhosrstý pes,  Národní  vítěz, 2x CACIB, 3x res. CACIB, 9x CAC,  7x res. CAC,  CAJC, velmi nadějný 1, vítěz třídy, krajský Vítěz, vítěz Ml. Bolesleslavi, oblastní vítěz výstavy SR: res. CACIB, CAC, res. CAC.
Posudek z výstav: typický, dlouhosrstý pes, správného harmonického formátu, výrazné samčí hlavy, s nepatrně kratší čenichovou partii, ideálně nasazené a nesené ucho, černá pigmentace sliznic. Správná horní a dolní linie, výborné úhlení končetin, dobře nasazený a nesený ocas. Výborná mechanika pohybu. Přátelská povaha.
                                                                         ELVIS  TAIEN
ch. Elvis Taien

Štěňata bílého švýcarského ovčáka !

Letos na jaře plánujeme nakrytí naší fenky bílého švýcarského ovčáka Aciony Ceany. Jako krycí pes byl  po konzultaci s hlavní poradkyní chovu vybrán dlouhosrstý pes Elvis Taien, šampion ČR, klubový šampion, 2 x BOB, nejlepší dlouhosrstý pes, národní vítěz, 2 x CACIB, 3 x res. CACIB, 9 x CAC, 7 x res. CAC, CAJC, VN1, vítěz třídy, krajský vítěz, vítěz Mladé Boleslavi, oblastní vítěz, zkoušky ZOP a ZZO. Vzhledem ke spojení dvou exteriérově a povahově velmi dobrých psů lze očekávat kvalitní štěňata s nadprůměrným exteriérem a dobrých povah, vhodných k výstavám, chovu, práci i jako společníci do rodiny i k dětem. Odběr předpokládáme začátkem měsíce července 2011.

Již teď přijímáme záznamy na odběr štěňat !

Abinka je Český šampion !

Dne 5.6.2010 na NVP v Klatovech splnila naše fenka holandského ovčáka Abéché Holland Rhoderick Sodar podmínky pro udělení titulu " Český šampion " a dne 10.6.2010 tento titul od ČMKU skutečně obdržela. Blahopřejeme a přejeme jí, aby sklízela výstavní úspěchy i nadále.


Národní výstava psů v Klatovech v r. 2010

V sobotu 5.6.2010 jsme se zúčastnili národní výstavy psů v Klatovech. Naše malá výprava dopadla velmi úspěšně, fenka holandského ovčáka Abéché Holland Rhoderick Sodar získala od mezinárodního rozhodčího Miodraga Vreteničiče výborné hodnocení V1+CAC+národní vítěz, fenka bílého švýcarského ovčáka Aciona Ceana obdržela od rozhodčí ing. Márové hodnocení V1+CAC a Asan Hollandse, náš odchovanec obdržel ocenění ve třídě mladých VD  (zatím není ještě ve výstavní kondici).
Umístění našich fenek pokládáme za velký úspěch, navíc fenka Abéché Holland tímto splnila podmínky pro získání titulu " Český šampion ".
Výborně se umístil i náš odchovanec, pejsek holandský ovčák Anoy Hollandse, který obdržel ve třídě mladých námku V1+CAJC.

 
Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích

V sobotu dne 24.4.2010 jsme se po dlouhé době zúčastnili mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Fenka holanďanka Abina nezklamala a odnesla si ocenění V1 + CAC + res. CACIB.
Naše další fenka bílá švýcarská ovčanda Aciona Ceana obdržela od rozhodčí ing. Márové ocenění V3 a vynikající slovní ohodnocení postavy a pohybu, jen rezervovanější povaha nás připravila o ocenění V1. Přesto nám udělala Ciunka velkou radost, protože paní rozhodčí se líbíla nejvíce a ve výstavním prostředí se chovala o dvě třídy lépe než v minulosti. Dále soutěžil i náš nejmladší pejsek holanďan Asánek, bohužel nebyl zrovna ve výstavní kondici vzhledem k onemocnění počátkem roku, podle rozhodčího ing. Jančíka byl málo osvalený (nám se jevil Asánek trochu jinak, ale rozhodčí rozhoduje) a získal ohodnocení " jen " VD 3.  Přesto získal aspoň novou zkušenost, byla to jeho první výstava a na příští určitě dopadneme lépe. Celkově hodnotíme naši účast jako pozitivní , zvláště Abinka má dobře našlápnuto k zisku titulu " Český šampion ", který snad letos vysoutěží, máme na to víc jak půl roku a chybí jí jen 1 x zisk CAC.  Tak  jí držte palce !


Všem případným zájemcům o štěňata holandského ovčáka touto cestou sdělujeme, že již nemáme k zadání žádné volné štěně !
Poslední pejsek ASAN HOLLANDSE, který byl ještě nedávno nabízen, zůstane v naší smečce
 jako další člen rodiny !
Asánka jsme si velmi oblíbili, je na nás již fixovaný, je to velmi inteligentní a vychovaný pejsek
a po zralé úvaze jsme se nakonec rozhodli, že si ho necháme, aby dělal společnost
své mamince Abéché Holland a tetě Acioně Ceaně !


Dne 19.11.2009 jsme se rozloučili s naší poslední štěněčí slečnou Elinkou, celým jménem ALLISION HOLLANDSE, která se přestěhovala do svého nového domova v Plzni  - Doubravce. Nahradila svým novým páníčkům jejich právě zesnulou fenku holandského ovčáka.
Elinko, měj se moc hezky, bude se nám po Tobě moc stýskat, původně jsme si tě chtěli nechat jako naši budoucí chovnou fenku, ale osud rozhodl jinak. Tak tedy aspoň někdy na viděnou !


Důležitá informace pro všechny majitele našich štěňat !
Je bezpodmínečně nutné, abyste všichni přešli na krmivo, vhodné pro tento věk štěňat, tedy např. granule pro velká plemena psů od 6 měsíců věku se sníženým obsahem bílkovin (max. 23%) oproti granulím pro štěňata do 5 měsíců věku a dodržovali správné dávkování granulí vzhledem k zátěži. Je to potřebné pro zachování správného pozvolného růstu štěňat, které zabrání různým problémům pohybového aprátu, např. panostitidě, vadám kloubů apod. !
Rozhodně štěňata nepřekrmujte a pamatujte, že v tomto případě méně znamená více !


Dne 4.11.2009 našel nový domov náš další pejsek, ANOY  HOLLANDSE, který odjel se svými novými majiteli do Chlumčan u Plzně. Jelikož jde o naše příbuzné, určitě se občas uvidíme při vzájemných návštěvách.
Jonášku, měj se moc hezky a doufáme, že z tebe vyroste krásný chovný pes !

Dne 1.11.2009 našel nový domov náš další pejsek, ANTHONY  HOLLANDSE, kterého si jeho nová majitelka odvezla do Plané u Mariánských Lázní. Je to kousek od nás a tak se s pejskem Toníčkem budeme určitě občas vídat. Už má v novém domově všechno nachystáno, boudu i kotec a určitě se tam bude mít dobře. Takže Toníčku, ať se Ti v novém domově líbí !
foto viz odkaz níže :
http://luckybunch.rajce.idnes.cz/Dokumenty/

Dne 30.10.2009 jsme se rozloučili s fenečkou Olinkou, AUREOLE  HOLLANDSE, kterou si odvezl její nový páníček až do Svitav. Olinko, měj se moc dobře a doufáme, že nám na výstavách budeš dělat jen radost, máš k tomu všechny předpoklady !

- dne 20.10.2009 byla všechna zbývající štěňata očkována vakcínou proti vzteklině !

Dne 26.9.2009 jsme se rozloučili s naší nejmenší a nejmilejší fenkou Anabelkou, ANABEL  HOLLANDSE, která odjela do svého nového domova v Prostějově !
Anabelko, měj se moc hezky, ať se Ti v novém domově líbí a ať děláš svým novým páníčkům jen radost a někdy třeba na výstavě nashledanou !

Dne 4.9.2009 byly všem novým majitelům štěňat zaslány průkazy původu !

Dne 1.9.2009 nastalo opět smutné loučení, zatím to nejsmutnější !
Nové páníčky z Karlových Varů našel náš největší pejsek ADALBERT  HOLLANDSE a odjel s nimi do svého nového domova. Je to velmi milý a hodný pejsek, poslední dobou žil s námi v domě, protože se nepohodl s ostatními členy své smečky a velmi jsme si na něho zvykli.
Dalíčku, měj se moc hezky a někdy nashledanou !

Dne 19.8.2009 byla štěňata potřetí přeočkována kombinovanou vakcínou. Tím bylo dokončeno základní očkování, nyní zbývá provést jen očkování proti vzteklině.

   Další nové fotografie štěňat z 9.8.2009 - štěňata na zahradě s mámou Abinkou !
foto viz odkaz :
http://luckybunch.rajce.idnes.cz/mama_Abina_se_stenaty/

V neděli dne 2.8. 2009 nás opustil další pejsek ASPEN HOLLANDSE, který se přestěhoval do svého nového domova v Tachově.
Aspene, je to blízko, určitě se budeme vídat, brzy nashledanou !
foto viz odkaz :
http://luckybunch.rajce.idnes.cz/20090802-odber-Zokovi%2C_Tachov/

Nové fotografie štěňat z 1.8.2009 - koupel v horkém létě neuškodí !
foto viz odkaz :
http://luckybunch.rajce.idnes.cz/20090801-nove_fotografie_stenat_z_1.8.2009/

V pátek dne 31. 7. 2009 nastalo další smutné loučení !
Pejsek ATREY HOLLANDSE odcestoval do svého nového domova do Prahy.
Měj se moc hezky Atrey, ať máš hezký život a hodné páníčky, budeme na Tebe vzpomínat !
foto viz odkaz :
http://luckybunch.rajce.idnes.cz/20090731-Atrey_v_Praze/

Ve čtvrtek dne 30. 7. 2009 jsme se rozloučili s pejskem ARTHUREM HOLLANDSE, kterého si odvezli noví chovatelé do Plzně - Božkova.
Artíku, ať se Ti v novém domově líbí, určitě se přijedeme někdy podívat !

Ve středu dne 29. 7. 2009 byla štěňátka podruhé očkována

22. 7. 2009 - nové fotografie štěňat - viz odkaz :
http://luckybunch.rajce.idnes.cz/20090722-stenata_doma_s_mamou_a_tetou/

V neděli 19. 7. 2009 jsme se rozloučili s fenkou APOGEE HOLLANDSE,
která odjela do svého nového domova a dostala i nové jméno AJBI.
Měj se tam moc hezky, bude nám po Tobě smutno !

foto viz odkazy:
http://janestone.rajce.idnes.cz/AJBINKA_-_odber_19.7.2009/#album http://janestone.rajce.idnes.cz/AJBINKA_doma_19.7.2009/#album

12.7.2009 - nové fotografie štěňat ve stáří 7 týdnů - viz sekce  ŠTĚŇATA
  9.7.2009 - bylo provedeno očipování štěňat a první vakcinace
  6.7.2009 - štěńata byla odčervena tabletami FENBION
  3.7.2009 - nové fotografie štěňat ve stáří 5 týdnů - viz sekce  ŠTĚŇATA
 25.6.2009 - nové fotografie štěňat ve stáří 1 měsíc při návštěvě
dětí z Dětského domova v Plané - viz sekce 
ŠTĚŇATA

 
 22.6.2009 byla štěňata podruhé odčervena pastou Flubenol


 21.6.2009 se začaly štěňatům prořezávat první zuby


 16.6.2009 jsme začali s dokrmováním z misky


 15.6.2009 byla štěňata přemístěna do zateplené
boudy se samostatným výběhem
foto viz.
ŠTĚŇATA


      Nové fotografie z 15. června 2009 v sekci ŠTĚŇATA


      Dne 25. 5. 2009 se naší fence holandského ovčáka Abéché Holland Rhoderick Sodar narodilo celkem 11 štěňat, 7 kluků a 4 holky.

      Více informací v odkazu ŠTĚŇATA


Březost potvrzena !

      V pátek 24. 4. 2009 jsme byli s naší fenkou holandského ovčáka na  sonografickém vyšetření  za účelem kontroly březosti po připuštění v měsíci březnu. Sono potvrdilo březost naší fenky Abiny, napočítali jsme asi sedm štěňátek, takže pokud půjde vše dobře, můžeme očekávat koncem měsíce května 2009 přírůstky do naší malé psí smečky.

Zájemci o štěňata mohou již teď zasílat požadavky na odběr !
   


Klikni pro větší náhled.      V sobotu 11. 4. 2009 jsme se s naší fenkou bílého švýcarského ovčáka Ciou zúčastnili speciální výstavy BŠO a bonitace ve Svojanově u Moravské Třebové.
      I přes velkou únavu psovoda i psa po vyčerpávající cestě (cca 400 km) a velké horko jsme nakonec v dopolední výstavě získali velmi pěkné hodnocení V3 od rozhodčího p. Řehánka.

Klikni pro větší náhled.

      Odpoledne jsme pak s úspěchem absolvovali bonitaci a naše Ciunka se tak zařadila mezi chovné feny BŠO v ČR.


    Dne 23. 3. 2009 jsme jeli do Žďáru nad Sázavou za účelem nakrytí naší fenky holandského ovčáka Abiny. Po konzultacích s poradkyní chovu byl vybrán krycí pes ICH.CH.JCH. Harry Potter Qalt Mercator.

 

      Více informací v odkazu ŠTĚŇATA


NOVELA VETERINÁRNÍHO ZÁKONA

      Dne 1. 7. 2008 nabývá platnost a účinnost novela veterinárního zákona č. 182/2008 Sb. Novela mění ustanovení §4 odst. 1 písm. f) veterinárního zákona takto:

 
     Chovatel je povinen zajistit, aby byli psi, jakož i lišky a jezevci držení v zajetí, ve stáří od 3 do 6 měsíců platně očkováni proti vzteklině a poté během doby účinnosti předchozí použité očkovací látky přeočkováni, uchovávat doklad o očkování po dobu platnosti očkování a na požádání jej předložit orgánům vykonávajícím státní veterinární dozor.

      Na základě této změny je možné při povinné vakcinaci psů, lišek a jezevců proti vzteklině brát zřetel na výrobcem vakcíny zaručenou dobu trvání imunity. Novela bere ohled na skutečnost, že na trhu veterinárních léčiv jsou dnes již vakcíny proti vzteklině zaručující delší dobu trvání imunity než 1 rok. Od 1. 7. 2008 jsou chovatelé povinni zajistit očkování proti vzteklině ve stáří od 3 do 6 měsíců a přeočkován kdykoli během doby účinnosti předchozí použité očkovací látky.

      Tento zákon vychází z nařízení Evropského parlamentu, takže by měl být v platnosti po celém území EU. Vzhledem k tomu, že se jedná o nový zákon, doporučujeme se vždy informovat u výstavních výborů.
      Bližší informace naleznete u Státní veterinární správy - www.svscr.cz - cestování se psy, kočkami a fretkami.

 

Pes už nebude věc, říká novela občanského zákoníku

      "Kopanec do psa už nebude totéž, co kopanec do PET lahve", říká zástupce ochránců zvířat Vladimír Boleslav.
    Letos v prosinci se dostane na vládní stůl návrh nového občanského zákoníku.
      Podle ní už zvíře nebude věcí a bude mít speciální právní postavení. Zvířata budou rozdělena do různých kategorií - divoká, zkrocená, chovná, určená k zájmovému chovu, hospodářská nebo bez pána.

      Podle právní úpravy, která platí dnes, je zvíře totéž co kus nábytku. Dle novely bude mít zvíře nové právní postavení a nebude možné s ním jako s věcí zacházet.
       Já možná nepotěším ochránce zvířat, ale ustanovení, která se týkají zvířat v nově navrhovaném občanském zákoníku, pokládám za nadbytečná. Doteď bylo zvíře považováno za věc, ale rozhodováno ať už soudy nebo obcemi bylo o těch zvířatech stejně lidmi, říká právník Jan Černý.
        Pokud by zvíře mělo jiné právní postavení než věc, mohlo by v určitých případech docházet k absurditám.
        Podle doktorky Vrbové z Pražského spolku ochránců zvířat se názory na novelu občanského zákoníku liší.

    Lidé, se kterými pracuji dvacet let, se na připravovaných změnách v občanském zákoníku nemohou shodnout. Mě osobně zajímá pouze to, abych v případě, že zvíře strádá, měla možnost pomoci, říká Vrbová.
     S novinkou, že zvířata už nebudou věci, je spojeno mnoho dalších změn. Například dítě do patnácti let si samo nebude moci koupit křečka. Vždy ho budou muset doprovázet rodiče.